Lokalita

Lokalita

Exkluzívna poloha priamo na svahu, pár metrov
od Oravskej lesnej železnice a Lanového parku...
ATRAKTÍVNY RESORT V SRDCI ORAVY
zdieľať

MALEBNÝ ORAVSKÝ REGIÓN

Krása oravskej prírody spätá s bohatou históriou, pestrou kultúrou a nekonečným aktívnym vyžitím je hlavný dôvod prečo sme sa rozhodli náš unikátny projekt situovať práve do regiónu Orava. Lokalita obce Oravská Lesná má obrovský potenciál aktívneho využitia v letnom ako aj zimnom období pre všetky vekové kategórie.

AKTIVITY POČAS CELÉHO ROKA

V najchladnejšej obci na Slovensku je zima ako stvorená pre rozmanité zimné športy. Stredisko lyžiarskeho areálu SKIPARK ORAVA SNOW je veľmi obľúbenou cieľovou destináciou.

Lyžiarske stredisko Orava Snow patrí k najlepšie hodnoteným strediskám na Orave. V posledných rokoch prešlo rozsiahlou modernizáciou, kedy bola vybudovaná druhá sedačková lanovka. Vybrať si môžete zo siedmych zjazdoviek v celkovej dĺžke 8,5 km. Na svoje si tu prídu všetky vekové kategórie. Vďaka lyžiarskej škole je stredisko vhodné pre začiatočníkov a pre rodiny s deťmi. Menej skúsení lyžiari si môžu zalyžovať na Lehotskej a pokročilejší ocenia náročnejšie svahy na Kohútiku. Ak sa rozhodnete vymeniť lyže za bežky, v okolí môžete využiť kratšie aj dlhšie trasy, ktoré zvládnu aj deti. Pre bežkárov je k dispozícii 5 km bežkárskych tratí. V stredisku sa nachádza reštaurácia, požičovňa lyží, ski servis aj wellness centrum. Lanovky obslúžia 5 650 osôb za hodinu, vyhnete sa tak čakaniu v dlhých radoch a dokonale si užijete lyžovanie počas celého dňa v nádhernom prostredí obklopenom lesmi.

„NAJVÄČŠIE VÍŤAZSTVO, KTORÉ SI ČLOVEK VYDOBYL OD PRÍRODY,
JE LÁSKA NA CELÝ ŽIVOT.“

Auguste-Marseille Barthélemy, francúzsky básnik, 1796 - 1867

Skvelý zážitok nielen pre deti sa Vám naskytne len pár stoviek metrov od Apartmánového domu. Unikátna technická pamiatka - Oravská lesná železnica, vzdialená cca 1,5 km od Villa Erdődy Resort, odchádza zo stanice Tanečník. Vyhliadková jazda až po vrcholovú stanicu Sedlo Beskýd s možnosťou návštevy vyhliadkovej veže, trvá cca 1 h 10 minút. Železnica patrí k vyhľadávaným turistickým miestam a premáva aj počas zimných mesiacov. Pozdĺž železničnej trate bol vybudovaný náučný chodník Oravskej lesnej železnice.

Orava Villa Erdődy
ORAVSKÁ LESNÁ
Orava Villa Erdődy
SKIPARK ORAVA SNOW

V lete sa deti môžu vyskákať vo vedľajšom Funny park-u, kým si vychutnáte slnečné lúče na kávičke. Ďalší náučný chodník, tentokrát Lesnícky, je značený z centra obce Oravská Lesná od Základnej školy. Popri potoku Biela Orava bol vybudovaný cyklochodník s asfaltovým povrchom.

Na svoje si prídu milovníci turistiky, cykloturistiky, vyhľadávači adrenalínových športov, milovníci zberu hríbov a rôznych lesných plodov a taktiež lovci kultúrnych zážitkov, nakoľko región Orava ponúka nespočetné množstvo lokalít na príjemné a zároveň efektívne využitie voľného času. Pre tých, ktorí chcú len oddychovať a nájsť svoju oázu pokoja je v okolí k dispozícii množstvo jazier, aquaparkov a wellness centier.


Tipy na trávenie voľného času

Lokalita Villy Erdődy je to pravé miesto, kde si každý príde na svoje.

viac aj na mape s aktivitami v okolí

SPÄŤ